وزیر سابق ارشاد : آقای جنتی مشخصا بگوید مجوز کدام ‌فیلم‌ مشکل‌دار در دولت قبل صادر شد/فیلنامه "عصبانی نیستم" دگرگون شده

آقای جنتی مشخصا بگوید مجوز کدام ‌فیلم‌ مشکل‌دار در دولت قبل صادر شد/فیلنامه "عصبانی نیستم" دگرگون شده
هفته گذشته بود که علی جنتی وزیر ارشاد در دیدار با آیت‌الله جوادی‌آملی به فعالیت‌های این وزارتخانه در حوزه فیلم و سینما اشاره کرد و گفت:...

در حوزه فیلم‌های سینمایی گرفتار فیلم‌هایی هستیم که در دولت قبل مجوز ساخت گرفتند و مشکلاتی را ایجاد کردند و برای پخش نیازمند اصلاحاتی هستند.

جنتی ادامه داد: در این حوزه نیز از سال گذشته نظارت‌های تخصصی و دقیق‌تری صورت گرفته که ان‌شاء‌الله شاهد ارتقاء سطح حوزه سینما خواهیم بود.

 

در همین رابطه سید محمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا در واکنش به اظهارات علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: خوب است آقای جنتی مشخصا بگوید که منظورش کدام فیلم است.

وی افزود: اگر آقای جنتی مدعی است که فیلم های مربوط با فتنه مانند "عصبانی نیستم" در دوره گذشته مجوز گرفته باید بگویم که فیلم کاملا دگرگون و به چیز دیگری تبدیل شده است.

وزیر سابق ارشاد ادامه داد: ما در گدشته هم مواردی داشتیم که وقتی پروانه ساخت صادر می شد موضوع فیلم یک چیز بود و زمانی هم که کار نهایی می شد و آماده نمایش بود ماهیت آن دگرگون می شد؛ بر همین اساس زمانی که پروانه نمایش هم صادر می شود باید دقت لازم از سوی دست اندرکاران صورت گیرد.

حسینی گفت: وقتی یک فیلم حامی فتنه در جشنواره به تصویر در می‌آید و در بخش اصلی جشنواره هم ارائه می شود خود این موضوع بیانگر آن است که دقت نظر های لازم از سوی دست اندرکاران صورت نگرفته است.

وی در ادامه اظهار داشت: البته ما امیدواریم این موارد در آینده جبران شود.

وزیر سابق ارشاد گفت: ما موارد متعددی داریم که نوعی فرافکنی توسط مسئولان ایجاد شده و مسائلی نسبت به گذشته مطرح شده که البته ما خیلی به این موضوعات ورود نکردیم که از جمله آن می توان به موضوعاتی همچون بحث کتاب،‌صندوق حمایت و خیلی موارد دیگر اشاره کرد که البته اگر یک زمان ضرورتی بود می توان تک تک آن‌ها را بیان کرد.

حسینی اظهار داشت: در حال حاضر که بیش از یکسال از عمر دولت گذشته خوب است که دولتمردان در مباحث مختلف همچون بحث های اقتصادی، صنعتی و سیاست خارجی کارنامه خودشان را بیان کنند.

وی اضافه کرد: در چهار سالی که ما مسئولیت داشتیم معلوم است که چه اقداماتی صورت گرفته و در حوزه های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری کارنامه ما مشخص است، لذا اگر در دوره جدید هم دولتمردان به ارائه کارنامه خودشان بپردازند نزد همگان مقبول‌تر خواهد بود.


  • يكشنبه ۲ آذر ۹۳
Designed By Erfan Powered by Bayan